معرفی لکه بر های عجیب برای پارچه و لباس

ناگهان متوجه می شوید که لکه ای بر روی لباستان وجود دارد و شوینده ای که این لکه را از بین ببرد در دسترستان نیست. باید اعلام کنیم که خوشبختانه برای همه لکه ها نیازی نیست که لکه بر خاصی وجود داشته باشد که ما از آن برای از بین بردن لکه استفاده کنیم.

 

کرم و خمیر اصلاح

برای لکه‌ای که روی لباس یا فرشتان ایجاد شده است، محل لکه را مرطوب کرده و با انگشت مقداری خمیر اصلاح روی آن بمالید. محل لکه را با آب سرد شسته یا با پارچه‌ای که در آب سرد خیس کرده‌اید تمیز کنید. همیشه از پارچه‌ی سفید یا دستمال کاغذی استفاده کنید تا رنگ پارچه به لباستان منتقل نشود.

گچ سفید

زمانی که یک لکه‌ی چرب ایجاد شد روی آن را با یک تکه گچ سفید بکشید. سعی کنید گچ عمیقاً روی لکه کشیده شده و روغن را جذب کند. ۵ دقیقه صبر کنید و سپس روی آن را برس بکشید و تمیز کنید. تا زمانی که لکه از بین رفته یا حداقل کمرنگ شود این کار را ادامه دهید.

نان

در مورد برخی از لکه ها بخصوص لکه های چرب می توان از تکه های نان استفاده کرد. به این ترتیب که روی لکه را با نان می کشیم که در این حالت نان نقش اسفنج را بازی می کند که لکه را جذب کرده و از بزرگ تر و عمیق تر شدن آن جلوگیری می کند.

ماژیک های دائمی

درصورتی که تی شرتتان به صورت اتفاقی بوسیله لکه بر رنگش را از دست داده است احتمالا با استفاده از یک ماژیک بتوانید محل لکه را اصلاح نمائید. برای انجام این کار معمولا ماژیک سیاه توصیه می شود اما در صورت تمایل می توانید برای پارچه های مختلف سایر رنگ ها را امتحان کنید.